FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Helikální kotva STATIdry

Nerezová helikální výztuž s jedním nebo oběma konci se špičkou.

Pro sjednocení rozvolněného zdiva, kotvení uvolněného lícního zdiva (běžné i sendvičové zdivo). Nebo pro připevnění pohledových prvků ke stávajícímu zdivu (dřevěné lišty, kamenné obklady etc.) Bez použití zálivek či chemie, pouze na sucho. STATIdry se instaluje pomocí speciálního nástavce na příklepovou vrtačku s SDS. Díky úderům dochází k pozvolnému zašroubovaní kotvy do zdiva. Vhodné pro měkčí typy zdiva a do menších hloubek. Pro trvdé materiály (beton) je nutné předvrtat vodící otvor. 

STATIdry

Nerezová helikální výztuž

Na kotvách STATIdry je možno provést tahovou zkoušku. Testovací sada je součástí nabídky naší firmy.

Použití helikálních výztuží STATIdry

Kotvení lícového zdiva v případě, že dochází k vypadávání samostatných cihel či kamenů.
Tam kde dochází k rozpadu pohledového zdiva, nebo přizdívek. Tam je možné po provedení tahové zkoušky rozmístit kotvy STATIdry v rastru na 1 m² dle výsledků.

Ukotvení překladů.
Kamenné překlady historických objektů mají tendenci posunu ven z ostění stavebních otvorů, pro jejich zajištění je použití STATIdry do předvrtaného otvoru.

Zachycení uvolněných cihel z klenby (mosty, záklenky atd.)
U mostních staveb dochází k laminaci jednotlivých vrstev zdiva. Díky tomu se z důvodu posunu průběhové křivky napětí začnou uvolňovat cihly líce klenby. K připevnění těchto cihel použijeme STATIdry.

Připevnění dřevěných lišt k plynosilikátu (Ytong, Hebel atc.)
Unikátní a jednoduchý způsob jak připevnit dřevěnné prvky k materiálu, který téměř nic neudrží za velmi příznivou cenu. Kotvy STATIdry se pouze zatloukají kladivem.

TOP